Angličtina – Ako sa naučiť angličtinu a na skúšky: Vytvor si zvyk učiť sa

Týmto článkom pokračujeme v niekoľkodielnej sérii článkov na tému „Ako si vytvoríš zvyk učiť sa angličtinu a učiť sa celkovo.“ V priebehu nasledujúcich článkov sa dozvieš niekoľko unikátnych metód, ktoré ti vytvoria zvyk učiť sa. Či už sa chceš učiť angličtinu, alebo na skúškové, táto séria je tu pre teba. Čakaj ohromné vzdelanie v nasledujúcich článkoch.

 

Čo ak chcem vedieť anglicky, ale odkladám učenie?

Toto je veľká vec. Kvantum ľudí má presne tento problém. Možno sem spadáš aj ty.

 

Chceš sa naučiť anglicky. Chcel by si anglicky vedieť. Na takej tej podvedomej úrovni si uvedomuješ, že angličtina je skvelá. (Ak sa ťa toto týka aj v iných oblastiach, tak dávaj pozor, lebo túto techniku vieš využiť aj inde).

 

Okay, chceš vedieť anglicky / mať vedomosti v hlave. Chceš sa učiť. Ale odkladáš to. Neučíš sa. Vždy ti do toho príde niečo iné. A ty sa cítiš vinný, lebo si sa neučil, aj keď si si dal svoje predsavzatie. Je to nepríjemný pocit, však?

 

Chceš sa naučiť anglicky a hľadáš spôsoby, ako sa už k tomu konečne dokopať. Našťastie si na správnom mieste, pretože tu sa to dozvieš.

 

Angličtina je niečo, čo jednoducho musím vedieť!

Je veľký rozdiel medzi tzv. „chcem vedieť anglicky“ a „musím vedieť anglicky.“ Alebo inými slovami povedané: veľký rozdiel medzi „mal by som sa učiť anglicky“ a „musím vedieť anglicky.“

Pre lepší efekt si to povedzme spolu nahlas:

Tichým tónom, takým sklamaným: „vieš čo, chcel by som vedieť anglicky…“

Na druhej strane, tónom plným elánu a energie: „musím vedieť anglicky, pretože…“ a vymenuj dôvody prečo.

Aké pocity to vtebe vyvolalo?

Cítil si ten rozdiel?

dddd

V ďalšom článku si rozoberieme rozdiel medzi musím a chcem a ponúknem ti aj jedno cvičenie na základe ktorého sa dozvieš veľa o sebe a svojej motivácií. Ak si si ešte neprečítal článok o ktorom som minule písal tak choď a prečítaj si ho tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *