Angličtina gramatika: 4 najčastejšie gramatické chyby a ako sa im vyhnúť

Angličtina a jej gramatika môžu mnohým spôsobovať bolesti hlavy. Hoci nie som zástancom toho, aby si sa učil angličtinu cez gramatiku, som zástancom toho, aby si hovoril a písal anglicky gramaticky správne, pokiaľ je to možné.
Ako sa však vyhnúť zdĺhavému učeniu anglickej gramatiky?
V dnešnom článku mám pre teba 4 najčastejšie anglické gramatické chyby. A návod, ako ich napraviť. Tento návod si môžeš vytlačiť a dať vedľa tvojho monitora, aby si vždy vedel, ako sa to povie anglicky gramaticky správne.
Nižšie v článku nájdeš môj tip, ako sa naučiť hovoriť anglicky gramaticky správne bez toho, aby si sa musel učiť poučky, alebo bifľovať.

Angličtina: Gramatika v praxi. 4 najčastejšie chyby

1. Principal / Principle

Principal
Ak sa použije ako podstatné meno, znamená „principal“ najvyššiu pozíciu alebo hlavného účastníka. Ak sa použije ako prídavné meno znamená to, čo je najdôležitejšie, hlavné v rámci určitej skupiny.

Principle
„Principle“ je podstatné meno, ktoré znamená princíp – základnú pravdu, zákon alebo štandard.

2. Literally
„I’m literally dying of shame.“ (Doslova zomieram od hanby.) Stavím sa, že to nie je pravda. „Literally“ znamená, že to, čo hovoríte, je pravda presne v tom znení, ktoré ste použili – žiadne metafory a analógie. Všetko ostatné je obrazne povedané.

3. Nespojené („visiace“) príčastie

Vzniká v prípade, že vo vete použiješ mätúci slovosled.

Napríklad:
„After rotting in the cellar for a few weeks, my brother brough up some oranges.“ (Po hnití v pivnici niekoľko týždňov, môj brat priniesol zopár pomarančov.)
Znamená to, že tvoj brat je zombík, ktorý nosí ovocie.

Namiesto toho skús povedať:
„My brother brought up some oranges that had been rotting in the cellar for weeks.“ (Môj brat priniesol zopár pomarančov, ktoré hnili v pivnici niekoľko týždňov.)

4. a posledná anglická gramatická chyba – nesprávne použitie čiarky
Let’s eat grandpa – poďme zjesť dedka
Let’s eat, grandpa – poďme jesť, dedko

angličtina gramatika 4

Angličtina – gramatika – záver
Anglická gramatika môže byť náročná – stretneš sa s „visiacim“ príčastím, ako aj so zneužitím slova „literally“ (doslova). Dávaj si pozor na vyhni sa týmto 4 najčastejším gramatickým chybám.
Ak sa chceš zlepšiť v angličtine a nechceš sa učiť stále nové a nové gramatické poučky, pozri si video 7 pamäťových lievikov pre bleskové ovládnutie angličtiny. Hovorím v ňom o metóde, vďaka ktorej vieš porozumieť anglickej gramatike a hovoriť anglicky gramaticky správne bez toho, aby si sa ju učil >>

Zdroj: http://www.copyblogger.com/grammar-goofs/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *